Main menu
Wycena 0zł

Sprawdź teraz!

Ciepło przez cały rok

Pozyskuj ciepło nawet przy
największych mrozach.

Pompy ciepła to alternatywne źródło energii, które pozwoli Ci stać się niezależnym, a przy tym zaoszczędzić na kosztach rachunków za prąd.

 Ich funkcjonalność opiera się na odzysku ciepła z powietrza znajdującego się na zewnątrz domu nawet, gdy temperatura sięga -25 st. C.

 

Typ: powietrze - woda

Urządzenie pobiera energię z powietrza zewnętrznego i przekazuje je do wody zasilającej układ Centralnego Ogrzewania w domu. Odbiór ciepła wewnątrz pomieszczeń najczęściej realizowany jest przez ogrzewanie podłogowe, grzejniki niskotemperaturowe lub nagrzewnice wodne montowane w układzie wentylacyjnym. Dzięki postępowi technologicznemu pompy ciepła mogą służyć jako jedyne źródło ogrzewania naszego domu. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań pompy ciepła są zupełnie bezobsługowe. Wykorzystując energię odnawialną pompy ciepła mogą działać w domach jak i obiektach komercyjnych.

 

Typ: powietrze - powietrze

Pompy ciepła tego typu oddają ciepło bezpośrednio do powietrza wewnątrz pomieszczeń (bez pośrednictwa wody). Wewnątrz pomieszczeń montowane są jednostki wewnętrzne sterowane np. pilotem bezprzewodowym.  System przypomina popularne systemy klimatyzacyjne i może również spełniać funkcję chłodzenia.

 

Typ: powietrze - powietrze CWU

Pompa ciepła podgrzewająca ciepłą wodę użytkową doskonale sprawuje się jako dodatkowe źródło podgrzewania wody poza sezonem grzewczym. Mając bezobsługową pompę ciepła, nie potrzebujemy żadnego innego źródła ogrzewania wody. Zbiornik w pompie możemy zintegrować z innym źródłem ciepła, co pozwoli nam dostosować pompę ciepła do naszych potrzeb.

Zapisz

Zapisz

Do góry